Najlepszy Produkt Turystyczny to konkurs organizowany od 2004 roku. Celem konkursu jest promocja najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów.

– Rozpoczęliśmy nabór Najlepszych Produktów Turystycznych Województwa Mazowieckiego. Co to jest produkt? Może to być szlak, może to być obiekt, może być to muzeum albo impreza która się odbywa. Zachęcam wszystkich do tego, aby zgłaszać tego typu miejsca, do konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny w 2023 roku – mówi Izabela Stelmańska, Prezes Zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Koordynatorem konkursu na etapie regionalnym jest Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. Najlepsze mazowieckie produkty turystyczne otrzymują Certyfikaty Województwa Mazowieckiego, a trzy uznane za najlepsze są zgłaszane do etapu ogólnopolskiego, którego koordynatorem jest Polska Organizacja Turystyczna.

Zachęcamy Państwa do wskazywania Produktów Turystycznych, które zasługują na Certyfikat Województwa Mazowieckiego. Zgłoszenia zbierane są od 5 lipca do 11 września. Nominujemy w pięciu kategoriach:

  1. Wydarzenie cykliczne – charakteryzuje się dużą spójnością tematyczną, organizacyjną oraz konkretnym umiejscowieniem w czasie i przestrzeni.
  2. Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna – składa się z kilku usług lub usług i dóbr materialnych (rzeczy) oferowanych przez organizatorów turystyki.
  3. Obiekt – charakteryzuje się występowaniem jednej głównej atrakcji (usługi) i dodatkowo kilku usług towarzyszących skupionych w jednym miejscu (obiekcie) mających z punktu widzenia kartograficznego charakter punktowy.
  4. Szlak – składa się z wielu miejsc lub obiektów związanych z pewną nadrzędną ideą, połączonych ze sobą wytyczoną, zwykle oznakowaną trasą.
  5. Miejsce -– wewnętrznie złożony zbiór elementów wyróżnionych ze względu na swoją konkretną lokalizację w przestrzeni, charakteryzującą się walorami turystycznymi.

Propozycje należy zgłaszać bezpośrednio przez stronę: www.konkurs.pot.gov.pl  lub do Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na adres: [email protected].

Każde zgłoszenie to szansa na niezwykle prestiżowy certyfikat i promocję marki. Jest to również przepustka i szansa na zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie. Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostają po ogłoszeniu wyników objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą główną w Konkursie dla produktu turystycznego, który został wyróżniony „Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej” będzie zrealizowanie przez POT krajowej kampanii o wartości nie mniejszej niż 200 000 zł.

REGULAMIN KONKURSU MAZOWIECKIE_ETAP REGIONALNY_2023

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami