Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej oddział Muzeum Niepodległości zaprasza do wzięcia udziału w II Sympozjum Naukowym Muzeum Niepodległości pt. „Mazowieckie Biblioteki Muzealne. Zadania i wyzwania”, które odbędzie się 15 maja 2024 roku o godz. 9 w Sali Kinowej im K. Beyera w X Pawilonie Cytadeli Warszawskiej.

Tematyka sympozjum oscyluje wokół księgozbiorów poszczególnych Mazowieckich Bibliotek Muzealnych oraz zadań, które wykonują ich pracownicy – posłuchamy o przyjętej polityce gromadzenia i metodologii opracowania zbiorów, prowadzonych badaniach w zakresie nauki o książce, bibliotekoznawstwa i informacji oraz innych tematach dotyczących niepowtarzalności pracy w bibliotekach muzealnych czy nowych pomysłach na rozwój: cyfryzację, edukację i promocję czytelnictwa. Wysłuchamy też referatów na temat wydawnictw muzealnych, ich specyfiki i planów wydawniczych na przyszłość.

Po zakończeniu obrad zapraszamy do rozmów kuluarowych i zwiedzania naszej placówki.

Dziedziny i dyscypliny naukowe: historia, muzealnictwo, bibliotekoznawstwo i informacja naukowa, bibliologia.
Słowa kluczowe: historia książki, biblioteka, archiwa, wydawnictwa, biografie, bibliografie, periodyki, edukacja, księgozbiory, księgarstwo, prasa, mapy, dokumenty życia społecznego, zdjęcia, kalendarze, karty pocztowe, zbiory cyfrowe, typografia.

PROGRAM_SYMPOZJUM

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami