Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu zapraszają nas na konferencję „Wokół dworu w dawnej Rzeczypospolitej”, która odbędzie się w Zespole Cerkiewnym w Radrużu w piątek 19 kwietnia 2024 roku.

Całość programu konferencji została podzielona na dwa bloki. W pierwszym zapoznamy się ze stanem badań dotyczących dworów, a w drugim poznamy studia przypadków wybranych założeń dworsko-pałacowych i zamków.

W trakcie konferencji wysłuchamy prelekcji m.in. na temat pałaców i dworów wokół Lwowa, założeń dworsko-ogrodowych województwa lwowskiego, dziedzictwa i etosu dworu czy historii pałacu Feliksa Antoniego Łosia w Narolu.

Konferencję zaszczyci grono znakomitych prelegentów, a będą to: dr Zbigniew Beiersdorf, Grzegorz Dąbrowski, prof. dr hab. Tadeusz Epsztein, prof. dr hab. Henryk Gmiterek, prof. dr hab. Kazimierz Karolczak, dr hab. Michał Kurzej, dr Rafał Nestorow i dr Marcin Schirmer.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9, a zakończenie planowane jest na godzinę 18. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych jest wolny.

Konferencja towarzyszy działalności Portalu Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczypospolitej utworzonego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji jest spotkanie wokół książki pt. „Dzieci Kazimierza” (Wydawnictwo Czarne, 2019). Spotkanie z autorem, prof. Michałem P. Garapichem z London Metropolitan University, poprowadzi Janusz Radwański z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Spotkanie odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu konferencji, w piątek, 19 kwietnia 2024 r., o godz. 18.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i polecamy Państwa uwadze to wydarzenie!

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami