Inicjatorem programu pn.: „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu” jest Samorząd Województwa Mazowieckiego i będzie on kontynuowany w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2024 roku.

W ramach programu osoby z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać z oferty Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz jego oddziałów, kupując bilet za preferencyjną cenę, tj. 1 zł za bilet dla osoby z niepełnosprawnościami i 1 zł za bilet dla towarzyszącego jej opiekuna, niezależnie od zakresu wybranej oferty podczas jednej wizyty w instytucji kultury (np. skorzystanie z oferty zwiedzania i/lub warsztatów i/lub lekcji muzealnej).

Celami programu są:

  1. poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnościami;
  2. zwiększenie integracji ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami;
  3. rozszerzenie systemu ulg i preferencji dla osób z niepełnosprawnościami;
  4. umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami, pozostającym poza obiegiem życia kulturalnego lub mającym do niego utrudniony dostęp (często z powodu barier finansowych), korzystania z różnych form działalności kulturalnej.

Do pobrania:

Program „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”

Oświadczenie o miejscu zamieszkania
w miejscowości na terenie województwa mazowieckiego

 

Na stronie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w zakładce dotyczącej programu „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu” dostępne są tłumaczenia treści głównej informacji oraz załączników – w polskim języku migowym (PJM) oraz w języku łatwym do czytania i zrozumienia (ETR): 

  • Pliki z treścią w ETR można pobrać ze strony (są w formacie .docx i w .pdf)
  • Nagrania z treścią w PJM zamieszczone są na Youtube: https://www.youtube.com/@mcps_warszawa, a stamtąd są osadzone na stronie.

 

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami