Dr Tadeusz Skoczek, Dyrektor Muzeum Niepodległości w Warszawie, serdecznie zaprasza we wtorek 27 lutego  br o godz. 10.00 do oddziału Muzeum Niepodległości – Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku  w Radzyminie na wernisaż wystawy  plakatów  upamiętniających  Bitwę Warszawską. Będzie to prezentacja prac przesłanych na konkurs zorganizowanych przez Muzeum Niepodległości.

 W 2023 roku Muzeum Niepodległości w Warszawie zainaugurowało działalność swojego nowego oddziału: Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie.

Bitwa Warszawska 1920 roku, jako jeden z punktów zwrotnych w czasie zmagań wojennych z Rosją bolszewicką, jest uważana za jedno z ważniejszych wydarzeń w historii XX wieku.

Zwycięstwo pod Warszawą dało wolność Polsce i Europie zatrzymując pochód rewolucji komunistycznej.

Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie przybliży nie tylko przebieg samej bitwy, ale wskażę jak ważnym wydarzeniem było w pamięci Polaków.

Konkurs na plakat dotyczący tzw. Cudu nad Wisłą miał za zadanie kultywowanie pamięci historycznej i patriotyzmu wśród Polaków, a w szczególności lokalnej społeczności miasta Radzymin.

 Na konkurs nadesłano 86 prac z czego 80 wzięło udział w konkursie. 

Komisja Konkursowa przydzieliła trzy nagrody główne  ( I miejsce Bartłomiej Gerłowski, II miejsce Jakub Gajewski , III miejsce Monika Roskom), a także dwa  wyróżnienia (Oliwia Marzok, Jan Jerzmański).

Budynek Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Radzyminie, al. Jana Pawła II 64, 05-250 Radzymin.

 

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami