Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z dr Beatą Michalec – Zastępcą dyrektora ds. programowych Muzeum Niepodległości, które odbędzie się w czwartek 13 czerwca 2024, o godz. 17.30 w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, oddział Stare Miasto, ulica Nowomiejska 5. Jego tematem jest publikacja – “Towarzystwo Przyjaciół Warszawy w latach 1963-1991”.
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jaką rolę odgrywało Towarzystwo Przyjaciół Warszawy w latach 1963–1991? Teraz macie okazję zgłębić tę fascynującą historię dzięki najnowszej publikacji autorstwa dr Beaty Michalec. Autorka, świadoma braku pełnej, rzetelnej publikacji na temat historii i działalności tego stowarzyszenia, postanowiła podjąć trud spisania dziejów Towarzystwa. Przybliżyła nie tylko wszystkie akcje społeczne, przedsięwzięcia i imprezy organizowane przez członków TPW na rzecz Warszawy i jej mieszkańców, ale także scharakteryzowała osoby, które miały kluczowy udział w jego powstaniu i rozwoju.
Bogactwo archiwum organizacji to dowód na ważną rolę, jaką odgrywało TPW w historii stolicy. Od niezliczonych spotkań varsavianistycznych, przez dbałość o zabytki, po reaktywowanie przedwojennych konkursów – to tylko niewielki wycinek jego działalności. Towarzystwo dysponuje także cennym materiałem źródłowym, który przedstawia jego zaangażowanie społeczne na różnych płaszczyznach, włączając w to znaczący wkład w odbudowę Zamku Królewskiego czy ochronę dziedzictwa kulturowego Warszawy. Nie przegapcie okazji, by poznać historię i wkład Towarzystwa Przyjaciół Warszawy w kształtowanie naszej ukochanej stolicy! Do zobaczenia!

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami