We wtorek 12 grudnia zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu Salon Dobrej Książki. Tym razem przedstawimy publikację “Pod prąd wołanie daremne” Stanisława Bielenia.

Książka ta przedstawia stanowisko wybitnego politologa w najistotniejszych kwestiach współczesnego świata, związanych z dramatycznymi wydarzeniami na arenie międzynarodowej. Większość stanowią analizy i przestrogi, skierowane pod adresem polskich polityków, ale i naukowców, specjalistów stosunków międzynarodowych.

Profesor Stanisław Bieleń prezentuje własne, oparte na naukowej metodologii, wszechstronne, chłodne, racjonalne diagnozy najbardziej aktualnych i żywotnych z polskiego punktu widzenia problemów. A wszystko to wsparte przeglądem międzynarodowych regulacji współpracy, bezpieczeństwa, suwerenności i samostanowienia. Stanowisko to w znaczący sposób odbiega od emocjonalnie spłaszczonych, zwulgaryzowanych, propagandowych, jednostronnych „analiz”, prezentowanych nieraz przez mainstreamowe środki przekazu.

W dyskusji weźmie udział sam autor, a także historyk Jan Engelgard, poseł na Sejm Tadeusz Samborski oraz wydawca Jan Rodzim. Spotkanie jak zawsze poprowadzi Piotr Maroński z Biblioteki Naukowej Muzeum Niepodległości.

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami