Z dumą i radością informujemy, że Muzeum Niepodległości otrzymało od Stowarzyszenia Wydawców Katolickich wyróżnienie Feniks w kategorii “Nauki kościelne” za publikację “Populus Tuus – hereditas Tua. Lud Twój – dziedzictwem Twoim”.

Publikacja ta została wydana przez Muzeum Niepodległości i Ludową Spółdzielnię Wydawniczą pod redakcją Dyrektora Muzeum Niepodległości dr. Tadeusza Skoczka i ks. dr. Jerzego Zająca.

“Populus Tuus – hereditas Tua. Lud Twój – dziedzictwem Twoim” jest publikacją dedykowaną księdzu biskupowi Antoniemu Pacyfikowi Dydyczowi. Wydanie tej książki towarzyszyło konferencji naukowej „Kościele, co mówisz sam o sobie”, zorganizowanej przez Muzeum Niepodległości. Inicjatywy te są podziękowaniem za liczne gesty przyjaźni biskupa wobec Muzeum, jak spotkania i msze w plenerze na terenie Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, oddziale Muzeum Niepodległości oraz uroczyste nabożeństwa organizowane przy okazji patriotycznych rocznic.

29 czerwca 2023 roku bp Antoni Dydycz obchodził diamentowy jubileusz kapłaństwa. Przy okazji tego wydarzenia warto spojrzeć na jego działalność jako kapłana oraz obywatela Rzeczypospolitej. Lista jego zasług na różnych płaszczyznach jest imponująca i obejmuje wiele zagadnień. Ksiądz biskup Antoni Pacyfik Dydycz był obecny w najważniejszych momentach historii Polski, dając świadectwo miłości ojcowizny i Ojczyzny, Kościoła i rodziny. Bronił prawdy, uczył swoją postawą patriotyzmu i poprzez swoją posługę oraz nauczanie towarzyszył społeczeństwu w codziennych zmaganiach, a także w chwilach szczególnie trudnych.

Wyniki konkursu o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2024 zostały ogłoszone 11 kwietnia podczas uroczystości otwarcia XXIX Targów Wydawców Katolickich. W otwarciu wziął udział Dyrektor Muzeum Niepodległości Tadeusz Skoczek, który spotkał się z  Romanem Szpakowskim SDB z Towarzystwa Salezjańskiego – inicjatorem i współzałożycielem Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, a od 2008 roku jego prezesem.

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami