W sobotę 11 listopada spotkaliśmy się, by wspólnie uczcić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tej wyjątkowej uroczystości.

Program wydarzenia obejmował wprowadzenie, prelekcję historyczną wraz z prezentacją multimedialną nawiązującą do rocznicy odzyskania niepodległości, a także koncert w wykonaniu znanych polskich śpiewaków operowych, podczas którego zostały zaprezentowane utwory muzyki klasycznej i patriotycznej tworzonej przez polskich kompozytorów „ku pokrzepieniu serc”, a stanowiące spuściznę artystyczną tamtej epoki.

Edgard Skarżyński, Prezes Fundacji Polonia Union, witając tłumnie zgromadzonych gości podkreślił, żebyśmy patrząc w przyszłość, skupiali się na tym, co nas łączy. Abyśmy budowali Polskę, w której miłość do ojczyzny, troska o polską tożsamość i tradycję nie stały w sprzeczności, lecz przyczyniały się do tworzenia wspólnoty.

Beata Michalec, Zastępca Dyrektora Muzeum Niepodległości, w swojej wypowiedzi zwróciła uwagę na to, jak ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrały kobiety.

Następnie wysłuchaliśmy utworów w wykonaniu Mateusza Zajdla i Daniela Mirosława przy akompaniamencie Ewy Pelweckiej.

Współorganizatorem wydarzenia była Fundacja Polonia Union.

Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólnie spędzony czas! Fotorelację z uroczystości znajdziecie Państwo poniżej:

 

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami