W sobotę 11 maja 2024 roku w Muzeum Niepodległości odbył się koncert “Pociąg do Europy”, zorganizowany z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Koncert odbył się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie piosenki z dwudziestolecia międzywojennego, urokliwych lat 50. i 60. czy szalonych lat 70. Z piosenką wybraliśmy się także do włoskiego Sorento, do Paryża na Pola Elizejskie, na słynną “Champs- Elysees”, posmakowaliśmy również ,,Greckiego wina”.

W tą niezwykłą muzyczną podróż zabrali nas wyjątkowi artyści scen polskich: Agnieszka Babicz, Aurelia Sobczak i Marek Ravski.

Agnieszka Babicz – polska piosenkarka oraz aktorka teatralna, filmowa, estradowa i telewizyjna. Niezwykła osobowość sceniczna z ogromną energią i charyzmą. Jej interpretacje piosenek zawsze porywają publiczność i wywołują aplauz.
Aurelia Sobczak– aktorka, scenarzystka i reżyserka. Choć sama nie śpiewa – śpiewająco, z gracją, wdziękiem i urokiem osobistym prowadzi wszystkie koncerty. Z wrodzoną sobie umiejętnością dawkuje publiczności uśmiech i wzruszenia.
Marek Ravski – wokalista, aktor, kompozytor, autor tekstów. Swoim unikatowym głosem, elegancją słowa i kulturą muzyczną oczarowuje publiczność. Spotkanie z Markiem Ravskim to wspaniała uczta muzyczna.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Gościom za przybycie!

Biuletyn Informacyjny

Bądź na bieżąco z najnowszymi wystawami, wydarzeniami, ofertami i aktualnościami